Wikipedia - Campeonato Potiguar

Het Campeonato Potiguar is het staatskampioenschap voetbal van de Braziliaanse staat Rio Grande do Norte. Het kampioenschap dankt zijn naam aan het bijvoeglijk naamwoord voor iets of iemand uit Rio Grande do Norte; dit is niet Norteriograndense, maar Potiguar. De competitie staat op de vijftiende plaats van de CBF-Ranking, die is vier plaatsen lager dan in 2016, waardoor de staat twee ploegen leveren voor de nationale Série D, tot 2015 was dit nog maar één ploeg. Welke ploegen dit zijn, wordt bepaald door de statelijke bond FNF. Clubs die al in de Série C, Série B of Série A spelen, worden daarbij overgeslagen.

In 1942 werd de competitie niet beëindigd door de oorlog, echter geven sommige bronnen zowel América als ABC als winnaar aan.

In de 20e eeuw kende de staat maar vier verschillende kampioenen, allemaal uit de hoofdstad Natal: ABC, América, Santa Cruz EC (bestaat niet meer) en Alecrim. In de 21e eeuw hebben de teams uit andere steden echter van zich laten horen. In 2001 won Corinthians uit Caicó, in 2004 ging de titel naar Potiguar de Mossoró uit de gelijknamige stad en in 2006 werd Baraúnas kampioen. Het competitieopzet verschilt zoals de meeste staatscompetities jaarlijks.