Cricket

Fixtures

DateRThuis vs Uit-
**Cricket**

**Wat is cricket?**

Cricket is een balsport die al eeuwenlang gespeeld wordt, met name in het Verenigd Koninkrijk en de landen van het Gemenebest. Het wordt gespeeld tussen twee teams van elf spelers op een ovaal veld met een wicket in het midden.

**Spelregels:**

Het doel van cricket is om meer punten (runs) te scoren dan het andere team. Eén team (de batting team) slaat met een knuppel naar een bal die door een bowler van het andere team (het bowling team) wordt gegooid. De batsman probeert de bal het veld in te slaan en punten te scoren door tussen de wickets te rennen. Het bowling team probeert wickets te nemen door de batsman uit te krijgen op verschillende manieren, zoals door de bal op de wicket te raken of de batsman uit te gooien.

**De Ashes:**

De Ashes is een van de meest prestigieuze cricketteams ter wereld. Het wordt gespeeld tussen Engeland en Australië om de trofee die bekend staat als "the Ashes". De eerste Ashes-testwedstrijd werd in 1882 gespeeld en de rivaliteit tussen de twee landen is sindsdien alleen maar sterker geworden.

**De Big Bash League:**

De Big Bash League (BBL) is een professionele Twenty20-cricketcompetitie in Australië. Het is een populaire en opwindende competitie met enkele van de beste cricketers ter wereld. De BBL-wedstrijden worden gespeeld in een snel tempo en staan bekend om hun grote hoeveelheid runs en wickets.

**Belangrijke cricketstadions in Australië:**

* Sydney Cricket Ground (SCG)
* Melbourne Cricket Ground (MCG)
* Adelaide Oval
* Perth Stadium
* Gabba (Brisbane Cricket Ground)